היתרונות של דלת אוטומטית

תוכן עניינים

אחד היתרונות העיקריים שיש לדלת אוטומטית הוא הנוחות שמלווה אותה. דלת אוטומטית מאפשרת לאנשים לעבור דרכה בקלות מבלי לדאוג לפתוח דלת כבדה בצורה ידנית. זה יכול להיות יעיל ביותר בפתרון בעיות נגישות, מכיוון שאנשים עם מוגבלות מסוגלים להיכנס לבניין בקלות וללא סיבוכים.

יתרון מרכזי נוסף שדלת אוטומטית יכולה להביא הוא יכולתה לחסוך מקום, מה שהופך אותה לאופציה מושלמת לעסקים הפועלים במקומות קטנים יותר. הבחירה בדלתות הזזה יחידות מביאה אפשרויות רבות שיכולות להבטיח שתפיקו את השימוש המקסימלי מתוך השטח הזמין שיש לכם.

דלתות אוטומטיות יכולות גם לסייע בניהול אבטחה. אנשי אבטחה יכולים לשלוט בקלות בדלתות מרחוק, כלומר הם יכולים להעניק גישה לתנועה סלקטיבית או להשבית את הדלת לחלוטין במידת הצורך. מרבית הדלתות האוטומטיות מגיעות עם מערכת נעילה המעניקה למשתמש שליטה רבה יותר, ומגבירה את האבטחה.

כיצד פועלות דלתות אוטומטיות?

דלתות אוטומטיות פועלות באמצעות מגוון חיישנים שיכולים לזהות דברים שונים כגון קול, אור, משקל ותנועה. ישנם סוגים רבים ושונים של חיישנים אלה וכל אחד מהם יכול להתאים לסביבה אחרת. לדוגמא, יש דלתות המשתמשות בחיישני משקל כדי לזהות מתי מישהו עומד על משהו שמוסווה כמזרן גומי מול הדלת. שיטה פופולארית נוספת היא חיישני תנועה, אלה מגלים תנועה סביב הדלת באזורים מסוימים שהוגדרו מראש ושולחים אות לדלתות, שאומר להן לפתוח כאשר החיישן הזה מופעל.

לאחר כיבוי החיישן, הודעה מועברת לדיסק אלקטרונית המחובר לחיישן ושולט במנגנון הפתיחה והסגירה. מנגנון זה מחובר לדלתות האוטומטיות ומשתמש בגלגל שיניים המחובר באמצעות חגורות גומי כדי לשלוט על תנועת הדלת האוטומטית. מנגנונים אלה פועלים יחד עם החיישנים כדי להבטיח שהדלתות מגיבות לחיישנים בכל פעם שמישהו רוצה לעבור דרך הדלת.

דלתות אוטומטיות במצבי חירום

דלתות אוטומטיות יכולות להועיל מאוד במצבי חירום כשמדובר בפינוי בבטחה ובמהירות, למשל כדלתות מילוט מאש – המערכת יכולה להיות משולבת באסטרטגיית יציאת אש כללית מהבנין

ניתן להגדיר את הדלתות להישאר פתוחות, כלומר אנשים יכולים לצאת מהבניין בצורה יעילה יותר מבלי שיהיה צורך לפתוח ולסגור את הדלת כאשר אנשים עושים את דרכם החוצה מהבניין.

במצבי חירום, ניתן גם להגדיר דלתות אוטומטיות שייסגרו אוטומטית בעת הצורך, וימנעו מאנשים להיכנס לבניין שעשוי להיות אזור סכנה. ניתן להשתמש בזה כדי להגביל את הגישה לאזורים בהם אולי התחילה שריפה, או כדי למנוע התפשטות שריפה.

צריכת אנרגיה

דלתות בעלות אנרגיה נמוכה דורשות פחות חיישנים, כלומר המחיר הראשוני של הדלת נמוך יותר, אך זהו גם פתרון חסכוני ביותר אשר יחסוך כסף בטווח הארוך.

הדלת תיפתח רק אם מישהו ינסה להיכנס באופן פעיל, החיישנים לא יפתחו את הדלת לאנשים שפשוט עוברם ושבים מול חזית הבניין, מה שהופך אותם ליעילים יותר וידידותיים לסביבה מאשר דלתות אוטומטיות לחלוטין, ובאותו זמן מקטין (בבניינים גדולים עם מיזוג אוויר) את איבוד החום (או הקור)  – כלומר את כמות האוויר הקר הנפלטת החוצה ללא צורך – ובכך מייעל את צריכת האנרגיה למיזוג.

 

לפרסום כתבה, השאירו פרטים

אתם עוד מתלבטים? צרו עמנו קשר!

רוצים לארגן יום גיבוש לצוות?
לא בטוחים מה הכי מתאים לכם?
אנחנו פה בשביל לעזור!!!

השאירו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם