איך בוחרים דלת כניסה?

תוכן עניינים

בחירת דלת כניסה לבית היא דווקא אחת מההחלטות המהנות (וגם החשובות) שמקבלים בתהליך  בנייה או שיפוץ. הדבר בולט במיחוד בתקופה האחרונה, עם עליית המגמה שאנשים כבר לא מוכנים להתפשר על עיצוב הכניסה לבית, ההשעות בדלתות עלו בהתאמה.

רוצים לדעת מה חשוב לדעת באשר לבחירת דלת כניסה?

לרשתוכם המדריך המקוצר.

עיצוב, לפני הכל

דלתות כניסה כפריות, דלתות כניסה מודרניות, דלתות כניסה בסגנון רטרו, דלתות כניסה אורבניות, דלתות בעיצוב נקי ועוד.

הדבר הראשון שיש לעשות כשבוחרים דלת כניסה לבית הוא להתאים בין הדלת לבין העיצוב של חזית הבית או הדירה. מבחינה זו דלת כניסה לבית היא אלמנט עיצובי לכל דבר ועניין.

הדלת יכולה להתאים לעיצוב הכללי (למשל דלת כניסה בהירה בחזית בהירה), או ליצור ניגודיות (קונטרסט) עם אופי החזית. בשלב זה חשוב לקחת בחשבון אלמנטים כמו גופי תאורה, אביזרים, חיפויי קירות, שטח חיצוני (גינה), מבואה וכו'. כדאי להתאים את דלת הכניסה למסגרות והפרופילים של החלונות הקרובים.

עיצוב הכנף הפנימית

כמו כל דבר אחר בעולם, גם לדלת כניסה יש שני צדדים. זאת אומרת שרבים כיום יכולים לעצב את הצד החיצוני וגם את הכנף הפנימית. השילוב בין עיצוב חוץ לעיצוב פנים יכול להיות כל מה שעולב בדעתו של הלקוח. דלת כניסה עם גוון כהה כלפי חוץ יכולה להתאים לחזית עם בריקים אפורים; כנף פנימית בהירה יכולהלהשתלבת בחלל שמעוצב עם גווני פסטל מוארים.

כפי שאפשר לראות, העיצוב של דלת כניסה יכול (וצריך) להתכתב עם חזית הבית ו\או החלל הפנימי. כדי להגיע לעיצוב ממש אופטימלי מהבחינה הזו יש לשקול התייחסות לאלמנטים כמו חיפוי קירות, תאורה, פרזול, חלונות, וכדומה.

פונקציונאליות

עיצוב עיצוב, אבל אסור לשכוח את  המרכיב הפונקציונאלי שצירך לשחק תפקיד חשוב.

קודם כל, כדי להיות שקטים גם לטווח הארוך, מומלץ תמיד לבחור בדלתות של חברה מוכרת ואמינה, שעומדת בכל התקנים הרלבנטיים.

שנית, יש לבחור את חומרי גלם על פי כיוון הפתח. למה הכוונה?

מקובל בארץ התייחס לכלל אצבע שאומר שדלת כניסה מעוצבת שפונה לכיווני דרום, מערב או קו הים, לא יכולה להיות בגימור מעץ; במקרים אלה, יש לוודא שדלת הכניסה בנויה עם גימור מתכת.

צבעים

בסופו של דבר, הצבע הוא מה שנותן לכל דלת כניסה את הצביון האישי. לכן כאשר מחפשים דלת, כדאי לבחור דלת כניסה מעוצבת שמיוצרת על ידי חברה שמציעה מניפת צבעים מגוונת ואיכותית. צריך לבחור את הצבעים והגוונים של גמור הדלת בהתאם לחומרי הגלם מהם היא עשויה. כך תוכלו ליהנות מדלת כניסה יוקרתית שמשלבת עיצוב אמנותי עם מגע אישי שלכם בעזרת הצבע המתאים.

לפרסום כתבה, השאירו פרטים

אתם עוד מתלבטים? צרו עמנו קשר!

רוצים לארגן יום גיבוש לצוות?
לא בטוחים מה הכי מתאים לכם?
אנחנו פה בשביל לעזור!!!

השאירו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם